Dünyanın her yerine ücretsiz nakliye

175 x 265 cm Yeşil Eskitilmiş Overdyed Eldokuması Türk Halısı

-15% 175 x 265 cm Yeşil Eskitilmiş Overdyed Eldokuması Türk Halısı

175 x 265 cm ölçülerinde, bu dikdörtgen şekilli Yeşil Vintage Overdyed Halı çok yönlü bir zemin kaplama seçeneğidir. 4.6 m² alanı ile istediğiniz yere uyum sağlamakta; ve ortama büyük bir değişiklik etkisi yaratmaktadır. Traşlanmış yünlü kısmı sayesinde, zemindeki desen kalıntıları, sessizce, ama harika bir şekilde ortama uyum sağlayıp, yumuşatılmış desenleri ve kullanılan yeşil tonu ile sırıtmadan uyum sağlayarak odanızın dekoruna katkı sağlamaktadır. 1960, yılarında, Türkiye'de eldokuması olarak imal edilen overdyed vintage halı pamuklu zemin üzerine yün havla rile dokunmuş ve bu sayede yıllara meydan okuyacak sağlamlıkla günümüze kadar ulaşmıştır. 


Türk Overdyed Halılarının Kökeni

Türk overdyed halıalrı orjinal olarak boyanmış yün ve pamuk karışımından dokunmuştur. Onlarca yıl önce, bu harika halılar dokunmuş, sahiplerine düğün hediyesi olarak verilmiştiler. Yıllar geçtikçe, çeyizlerde unutulup kullanılmayan bu halılar, demode oldular, revaçtan düştüler ancak kalite ve otantikliklerinden hiç kaybetmediler. Yakın geçmişte ise bu halılar yeniden ekonomiye kazandırılmak üzere canlandırılıp, traşlanıp, boyanarak modernize edilmiş ve bu unutulmuş ekonomik değerler, yeniden amaçlandırılarak dünyanın beğensine sunulmuştur. 

 

Boya İşleme Sürecine Bir Bakış
Sadece antika veya vintage Anadolu halıları bu işlem için kullanılır. Antika halılar 1920'li yıllardan önce, Vintage halılar ise 1920 ve 1970 yılları arasında üretilmiştir. 


İlk olarak halının yünlü üst kısmı traşlanır. İstenilen sonuca göre ya tamamen, veya bir kaç santim traşlanan halı eski moda görünümüne kavuşur. 


Traşlanmış halılar, derin bir yıkamadan geçirilir. Bu işlem ile halının parlak renkleri gider, ancak zeminde silik şekilde orjinal desenler kalır.  Bazı halılar yeniden parlak renkler ile boyanır, bu boya halının tamamını kapatır ancak altta kalan silik desenleri gösterir. Bu, halıları kaynar, Almanya'dan ithal kaliteli tekstil boyaları ihtiva eden, sulara daldırıp renklendirilmektedir. 


Boyama tekniği ve süresi, istenilen sonuca göre değişiklik göstermektedir. Daha koyu tonlar için bu işlem bir kaç kez tekrarlanabilinir. 


Halının boyayı yeterince emdiğine karar verildiğinde, halı kurumaya bırakılır.


Türk overdyed halıarı birçok ebat, desen ve renk kombinasyonu ile sizlere sunulmaktadır. Elimizde geniş ve çeşitli bir stok bulundurmaktayız. Sizelere doğru halıyı seçmeniz için yardım etmekten mutluluk duyacağız. 

Renk
Ana RenkYeşil
Ölçüler
En5.8 feet
Boy8.8 feet
En175 cm
Uzunluk265 cm
Hav
Hav UzunluğuDüşük
Saçak
Saçak UzunluğuYok

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Doğrulama Kodu

Türkiye ve Dünyanın Heryerine Ücretsiz Gönderim
Dünyanın her köşesine UPS, Fedex ve DHL ile halılarımızı göndermekteyiz. Türkiye sınırları dahilinde yerel nakliye firmaları ile çalışmaktayız.

 

Nakliye: İstanbul mağazamızda bulunan halılar 1-2 iş günü içerisinde kargoya verilmekte ve size ulaşması 2-4 gün sürmektedir. Anadolu'daki depomuzda bulunan halılar önce Istanbul'a gelmekte, daha sonra size gönderilmektedir. bu durumda nakliye süresi 2-3 gün kadar uzamaktadır. 


İadeler: 
Halınızı 2 hafta (14 gün) içerinide iade edebilirsiniz. Eğer halıyı iade etmek istiyorsanız öncelikle bizimle irtibata geçmelisiniz. Halıyı gönderirken iyi paketlenmiş ve hasar görmeyeceğinden emin olmalısınız. İade durumunda her iki yöndeki nakliye ücretini müşteri ödemelidir.

Ücretsiz Nakliye

Tüm siparişlerde ÜCRETSİZ NAKLİYE

  • Görüntülenme: 2846
  • Marka: Unique Rugs
  • Ürün Kodu: 175x265-Y429
  • Kazanacağınız Puan: 55
  • Stok Durumu: 1
0 adet satıldı
  • ₺3.262,44
  • ₺2.773,07
  • Satın almak için gerekli puan: 6988

İstediğiniz Ölçü yokmu?

Bize istediğiniz ölçüyü bildirin, size geri dönelim. 

Etiketler: yeşil, boyalı, overdyed